Testovanie dámskeho funkčného trička CRAFT Merino 240


Tentokrát sme pre Vás otestovali dámske funkčné tričko CRAFT Merino 240 a to rovno v Bulharských horách Pirin, na druhom najvyššom balkánskom pohorí, kde sa Vám ľahko stane, že keď ráno vychádzate, je chladno, potom sa oteplí a svieti slniečko a keď vyleziete na vrchol, je tam zima a fúka, v lete môže mrznúť.

Informácie o funkčnom tričku CRAFT MERINO 240

Dámske vysoko funkčné tričko CRAFT Merino 240 so zipsom kombinuje prednosti prírodných materiálov ako je merino vlna s umelými vláknami. Rada Merino 240 je ideálna pre outdoorové aktivity v chladnom a mrazivom počasí. Je možné ho použiť ako druhú vrstvu.

Materiál: 53% merino vlna, 34% polyester, 13% polyamid 

Gramáž: 240g/m2 

Mulesing free merino vlna predstavuje etický spôsob pri získavaní vlny. Merino vlna poskytuje výbornú termoreguláciu, prirodzene eliminuje zápach a poskytuje tepelný komfort i za mokra.

Dojmy z testovania

Musím povedať, že funkčné tričko vyzerá prekvapujúco veľmi pekne. Väčšina funkčného oblečenia, ktoré mám, vyzerá hlavne funkčne, ale v reštaurácii by som v ňom veľa pozornosti neupútala. Tričko od Craftu by som si kľudne vzala i na prechádzku, ktorú zakončím niekde v reštaurácii pri teplom čaji a pripadala by som si pekne oblečená. Pôsobí teplo. Keď som ráno zistila že sa budem šplhať niekoľko hodín do prudkého kopca, hovorila som si, aby by nebolo teplo. Vzala som si radšej jednu vrstvu, aby som sa mohla vyzliecť. Predsa len bola ráno zima a ocenila som to.

Behom výstupu sme sa už všetci poriadne spotili, ale teplo nám nebolo. Keď sme vystupovali na vrchol Vichrenu 2914 m.n.n a dali si dole krosná,  z našich chrbtov  stúpala para. Bola som spotená, na vrchole mrzlo, teplo mi nebolo, ale som ani nemrzla. Nakoniec som v tričku CRAFT Merino 240 strávila celých desať dní. I keď často pršalo a striedala sa veľká zima so slniečkom, pri každom výstupe na nejaký vrchol som sa riadne spotila, napriek tomu som sa cítila komfortne a nebolo mi ani teplo ani zima. Kľudne som si ho neskôr obliekla aj  ako prvú vrstvu. Mala som variantu so stojačikom. Keď nám vyšlo teplé počasie a nefúkal vietor, bola by ako prvá vrstva lepšia varianta bez stojačika.  Samozrejme som si to mohla rozopnúť, ale v teplom počasí mám radšej voľný krk.

Farebné variácie dámskeho funkčného trička CRAFT 240 si môžete si môžete pozrieť na www.craft.sk

 

Autor: Vanda Soušková


Prečo Craft
Značka veľkých mien a výkonov
40
Viac ako 40 rokov skúseností a vlastného vývoja
Priekopník systému troch vrstiev
Testované vrcholovými športovcami
Preverené škandinávskymi podmienkami