Recenzia bežecké bundy CRAFT ADV Wind


S letom, aj tým babím, sme sa už dávno rozlúčili a prichádza prechodné obdobie – jeseň. Najväčším problémom každého bežca (okrem toho, že slniečko zapadá o čosi skôr) je, čo na seba, keďže počasie je veľmi premenlivé a ťažko predvídateľné. Oblečiem sa priveľmi, budem hneď spotený, primálo – nikto nechce riskovať chorobu. Trafiť presný počet vrstiev a správnu hrúbku oblečenia je veľmi ťažké. Aj my sme preto hľadali, ako z tejto situácie vyjsť čo najrozumnejšie.

Do rúk sa nám v tomto období dostali neuveriteľne ľahučké bundy CRAFT ADV Wind. Testovali sme ich v priaznivých aj v menej priaznivých podmienkach a prinášame vám našu recenziu.

Prvý rozdiel, ktorý sme na bundách zaznamenali oproti iným wind stoperkám, ktoré sme mali, je priedušnosť. Bunda má nízku hmotnosť a skoro ani necítiť, že ju má človek na sebe. Vietor neprepúšťa k telu, ale necítite sa v nej ako v saune – to je podstatný fakt, keďže eliminuje zbytočné potenie, ktoré je nežiaduce. Prispievajú k tomu určite aj priedušný typ látky v oblasti podpažia. Okolo rúk aj krku je príjemná mäkšia látka, ktorá presne priľne k telu a neodiera sa o kožu. Vrecko na kľúče je výhodou, avšak nevkladajte doň príliš ťažké veci. Zips je vsadený do reflexného pásiku a po celej dĺžke podšitý až po bradu, takže sa vyhnete oderom. Na chrbte reflexné prvky nie sú. V spodnej časti bundy je ľahko ovládateľná gumička, vďaka ktorej regulujete šírku a ešte viac bundu prispôsobíte svojim krivkám.

       

Pri testingu nás zastihol aj jemný dáždik a na naše milé prekvapenie sa ukázalo, že materiál je aj vodo-odpudivý – nepočítajte však s tým, že máte na sebe pršiplášť. Na miestach, kde sa bunda nedotýkala priamo pokožky nepremokla vôbec. Bonusom je, že sa bunda dá zložiť do malého praktického vrecúška, ktoré je jej všitou súčasťou.

 

Navzdory tomu, že je určená na behanie, zvykli sme si ju brať so sebou aj na bicykel ako rýchlu možnosť, ako sa vysporiadať so striedaním tempa a teda aj pocitovej teploty na bicykli, pri nahnutí sa nad bicyklom trochu vytŕčajú kríže. V zimnom období ju určite otestujeme aj na bežkách, ako pomoc pri náhlej zmene poveternostných podmienok.

             

Pre koho je bunda vhodná:

Bunda je určená pre náročných bežcov, ktorí nečakajú na ideálne podmienky a radi obúvajú tenisky aj v sychravejšom období. Poteší každého, kto chcem mať 100% pohodlie pri behu a nechce byť ďalšou vrstvou na sebe, či pocitom, že beží v skafandri, obmedzovaný. Zároveň ju ocenia tí, ktorí hľadajú skladnú bundu, ktorá ich neobmedzí ani  v prípade, že si ju vyzlečú a po zvyšok behu ju budú niesť so sebou. Využitie však nájde aj pri prechádzkach v lese alebo na turistike. 

 

                                                                                                                                                                        Katarína Bátovská 

                                                                                                 


Prečo Craft
Značka veľkých mien a výkonov
40
Viac ako 40 rokov skúseností a vlastného vývoja
Priekopník systému troch vrstiev
Testované vrcholovými športovcami
Preverené škandinávskymi podmienkami