Recenzia funkčného trika Craft Active Extreme X


Keďže športujem vonku takmer počas celého roka, funkčné prádlo je veľmi dôležitou súčasťou môjho šatníka. Vyskúšal som ich už viacero od rôznych výrobcov, preto som bol zvedavý, čo mi ponúkne Craft.

Na prvý pohľad tričko pôsobilo pekným, hladkým dizajnom, no na dotyk bolo veľmi tenké a tak som mal menšie obavy, či naozaj udrží telo v teple aj pri teplotách do  -5 ˚C. Prevládajúcou aktivitou pri testovaní bol beh v prírode po rovinách a menších kopcoch, v teplotách od 5 do -2 stupne. Pri prvom oblečení trička som objavil pre mňa veľké pozitívum,  dokonale priliehalo k telu, no zároveň som sa cítil voľne, vôbec ma nesťahovalo, ako som bol zvyknutý z iných kusov. Na začiatok som skúsil dlhší beh pri teplote jemne pod nulou a na triko Craft Active Extreme X som si obliekol len tenkú bežeckú bundu, ktorá ma chránila pred vetrom. Počas celého behu som sa cítil veľmi komfortne, nepociťoval som zimu. So zvyšujúcou sa intenzitou zaťaženia tričko zvyšovalo udržané teplo. Jednoducho, čím viac makáte, tým príjemnejšie vám je. Za mesiac behania som nenašiel negatíva. Triko som vypral mnohokrát, vždy na športovom režime a nestratilo žiadnu zo svojich skvelých vlastností. Taktiež rýchlo schne, takže večer sa opralo a ráno bolo pripravené na ďalší športový zážitok. Odvod potu bol veľmi dobrý. Vyzdvihol by som, že tričko ma dokázalo udržať v teple aj po skončení tréningu, pri chôdzi domov, keď som už nebol veľmi aktívny.

Na záver roka som ho ešte zobral vyvetrať aj na ľahkú turistiku, pri teplote -2˚C. V kombinácii s lyžiarskou bundou fungovalo perfektne a len potvrdilo vyššie spomenuté výhody.

 Za mesiac testovania som teda preveril tričko mnohými aktivitami a môžem konštatovať, že Active Extreme X  je môj favorit medzi funkčnými triky. Všetky výhody som už spomenul a negatíva som naozaj nenašiel, pre niekoho môže byť jediným negatívom jeho vyššia cena. Triko Active Extreme X by som odporučil profíkom ako aj hobby športovcom a dúfam, že v ňom budete mať rovnaký pôžitok z akéhokoľvek športu, tak ako som mal aj ja.  

                                                                                                                                                            Športu zdar!    Adam Aponyi


Prečo Craft
Značka veľkých mien a výkonov
40
Viac ako 40 rokov skúseností a vlastného vývoja
Priekopník systému troch vrstiev
Testované vrcholovými športovcami
Preverené škandinávskymi podmienkami