Recenzia funkčného trička CRAFT ACTIVE EXTREME X


Dojmy z testovania bežca Ondřeja Fejfara

 Tričko Active Extreme je pre veľa ľudí synonymom funkčného prádla a bolo zrejme asi aj prvým tričkom od značky Craft, s ktorým ste sa stretli. Alebo aspoň u mňa to tak bolo. V ponuke je v rôznych obmenách už viac ako 15 rokov a vôbec  je to najpredávanejšia vec od značky Craft.

Tohtoročnou novinkou je nová verzia Active Extreme X a ja som bol samozrejme na ňu extrémne zvedavý. K testovaniu som si vybral ,,klasiku“ tričko s dlhým rukávom, v ktorom behám prakticky celý rok. Niekedy si vystačím iba s ním, no častejšie ho volím ako prvú vrstvu „na telo“ pod ďalšie funkčné vrstvy. Dôkladne som ho otestoval v oboch prípadoch a vždy fungovalo na jednotku.

Funkčné prádlo Active Extreme X je určené pre intenzívne športové aktivity v chladnejších podmienkach. Ja ho využívam predovšetkým na beh, pri ktorom sa samozrejme neflákam a v zime si ho viem predstaviť aj na intenzívny tréning na bežkách alebo skialpoch.  Tričko sa vyznačuje skvelým odvodom potu pri vyššej záťaži, zároveň dokáže skvelo regulovať teplotu tela. Keď sa ale zastavíte, po nejakých minútach neaktívnej činnosti ohrievať prestane a začne vám byť v ňom zima. Preto ho doporučujem vymeniť za suché tričko alebo dobehnúť do tepla a tam si ho vyzliecť.

 

Najlepšie som sa v ňom cítil pri teplote okolo desiatich stupňov a nižšie smerom k nule. Ale pri intenzívnom tréningu nemám problém v ňom vybehnúť aj keď mrzne. S touto značkou Craft som sa už dostal na veľkosť S a tričko mi sedí perfektne na tele. Je ľahké a  má novinku, ktorú oceňujem, a to je mierne predĺžená zadná časť. Pri mojich 180 centimetroch by ale mohlo byť tričko celkovo o niečo dlhšie, viac-menej rozumiem tomu, že moja „vyziabla“ postava nie je pri tejto výške úplným štandardom. Je však stále v poriadku.

   

Tričko oproti predchádzajúcej generácii viacej hreje, a tak sa v ňom dá behať i samostatne. Počas jesene som v ňom rád trénoval na štadióne, kde som si v prípade potreby mohol dať dole bundu a úseky si odbehnúť iba v tomto tričku. Osobne ho vidím aj ako výbornú voľnu na preteky. Buď samostatne alebo pod dres, keď je chladnejšie.

 

A je tu ešte jedna zaujímavosť. Tričko obsahuje 40% SeaQual polyesterového vlákna, na jeho výrobu bol použitý recyklovaný plastový odpad vylovený z oceánu. Za mňa je materiál veľmi príjemný na dotyk i telo, a preto bola pre mňa táto informácia príjemným prekvapením. Celkovo sa tak jedná o top produkt a už teraz sa teším keď si ho oblečiem na poriadny tréning na bežky alebo na skialpy.

                                                                                                                                                                                 Ondřej Fejfar

 

 

Dámsky pohľad očami bežkyne Julie Šimáčkovej

Novú generáciu dámskeho trička Active Extreme X som testovala ako samostatnú vrstvu počas intenzívnejších bežeckých tréningov a ako prvú vrstvu počas tréningov v nižších intenzitách v chladnejších podmienkach. Na testovanie som si vybrala variant s dlhým rukávom veľkosti XS. Materiál je príjemný na dotyk, tričko je veľmi ľahké, strihovo sedí perfektne na tele a ploché švy nikde na tele neškriabu. Behom tréningu je tričko priedušné, dobre odvádza pot a zároveň v ňom neprechladnete, pokiaľ sa ale nezastavíte.  V oblasti podpazušia je materiál perforovaný pre lepšiu termoreguláciu a vďaka pomerne slabému materiálu tričko po športovej aktivite rýchlo uschne.  Za seba rozhodne oceňujem predĺženú dĺžku v zadnej časti , kratšia dĺžka vpredu mi naopak perfektne vyhovuje, pretože sa tak tričko nikde zbytočne neroluje. Zo ženského pohľadu je tiež dobre, že si môžete vybrať z niekoľkých farebných variant.

 

Ako veľký benefit vnímam i to, že tričko je vyrobené z čiastočne recyklovaného polyesteru ( 21%) a zo SealQual polyesterového vlákna (40%), ktoré je produkované z recyklovaného plastového odpadu vyloveného z oceánu. Je skvelé, že sa týmto smerom  snaží značka  Craft ísť a je schopná vďaka inováciám vytvárať produkty, na ktorých konečný užívateľ nespozná rozdiel oproti nerecyklovanému materiálu. Za mňa jednoznačne veľké plus!

Celkovo ma toto tričko nadchlo a teším sa, až ho budem môcť využiť nielen na bežecké tréningy, ale aj na zimné športové aktivity

                                                                                                                                                                           Julie Šimáčková


Prečo Craft
Značka veľkých mien a výkonov
40
Viac ako 40 rokov skúseností a vlastného vývoja
Priekopník systému troch vrstiev
Testované vrcholovými športovcami
Preverené škandinávskymi podmienkami