Recenzia dámskeho funkčného trika Craft Warm Intensity


Na začiatku zimy som dostala možnosť otestovať jedno z funkčných tričiek značky CRAFT. Hneď na prvý pohľad ma zaujalo tričko, alebo lepšie povedané funkčné triko CRAFT Warm Intensity. Je určené na chladné až veľmi chladné podmienky. Keďže sa venujem zimnému triatlonu, vybrala som si tento typ najmä na zimné tréningy na horskom bicykli či bežkách.

Zvolila som si šedú, na internete písanú ako svetlo zelenú farbu. Trošku som sa obávala, či bol môj výber farby dobrým riešením, avšak po príchode sa moje obavy rozplynuli. Hneď ako som si ho vyskúšala, zostala som milo prekvapená príjemným bezšvovým materiálom. Ako druhú vec som zaregistrovala ľahkosť samotného trička a pocit, ako by som na sebe mala druhú kožu. Ďalším obrovským plus hodnotím ukončenie rukávov a spodnej časti. Obe časti sú dostatočne dlhé, čím vytvárajú komfort aj pri bicyklovaní a nestane sa vám, že by sa vám funkčné triko vyťahovalo a mali by ste „holý chrbát“.

Prvým testom som dala tričku riadne zabrať. Zobrala som ho rovno na sústredenie. Prvým tréningom mal byť bicykel a následný prechod na bežky. Vždy som si na bicykel obliekala veľa vrstiev avšak teraz som chcela vyskúšať, či je toto funkčné tričko naozaj na chladné podmienky a tak som si na bicykel zobrala len tričko a cyklistickú bundu. Už po prvých kilometroch som cítila rozdiel. Tričko príjemne hrialo a zároveň som nemala pocit, že som spotená. Po bicykli nás už čakali bežky, čiže nezostával čas na prezlečenie. Ale aj tento problém tričko hravo zvládlo a ja som sa cítila ako keby som sa pred bežkami ani nezapotila. Tričko nielen skvelo hreje, sadne na telo ako uliate ale i odvádza pot z tela a výborne reguluje teplotu.

Po tomto ťažkom teste sa stalo mojím najobľúbenejším funkčným trikom v skrini. Používam ho najmä na vyššie spomínaný bicykel a bežky, ale i na skialp či turistiku. Na beh si obliekam zväčša tenšie veci, avšak ak by prišla studená zima, myslím, že by mu beh neuškodil.

                                                                                                                                                                                Lýdia Drahovská


Prečo Craft
Značka veľkých mien a výkonov
40
Viac ako 40 rokov skúseností a vlastného vývoja
Priekopník systému troch vrstiev
Testované vrcholovými športovcami
Preverené škandinávskymi podmienkami