VYBERTE SI TÚ SPRÁVNU

Práve správna cyklistická vložka môže rozhodnúť o tom, či budeš bicykel milovať alebo nenávidieť…

ZÁKLADNÉ PRAVIDLO: VŽDY NAOSTRO!
Pod nohavice s cyklovložkou sa spodná bielizeň nenosí. Vyhnite sa tak nepríjemným otlačeninám a odreninám od prehybu švov. Naviac eliminujete riziko, že sa vám vaše drahocenné pozadie zaparí a chytíte “vlka“. A áno, cyklonohavice je potrebné po každom dlhšom použití vyprať.

AKÉ SÚ ZÁKLADNÉ VLASTNOSTI KAŽDEJ CYKLISTICKEJ VLOŽKY CRAFT INFINITY?

ŽIADEN UNISEX

Rovnako ako muži nevedia klamať a ženy čítať v mapách, majú tieto dve pohlavia tiež rozdielnu telesnú stavbu. Konkrétne ženy majú väčší rozostup sedacích kostí (väčšia šírka vložky) a páni potrebujú zase vložku dlhšiu, ktorá poskytne dostatok priestoru pre pohodlné uloženie ich výbavy.

SUCHO NADOVŠETKO

I keď je vložka tvorená väčšou, či menšou vrstvou peny, musí vedieť dokonale odvádzať pot z oblasti sedacích partií a triesel, aby bolo zabránené tvorby opuchov a odrenín. Tu hrá najdôležitejšiu úlohu látka kryjúca penové segmenty, ktorá je z vysoko funkčnej tkaniny a navyše s certifikáciou Oeko-Tex.

ELASTICITA V 4 SMEROCH

Pri každom šliapnutí sa vložka natiahne a pohybuje sa spolu so zadkom. Je to určite lepší variant, než aby bola vložka pevná a pri každom šliapnutí by medzi zadkom a vložkou vznikalo trenie vedúce k odreninám.

ZISTIŤ VIAC

C1


 • Na cestu
  a gravel

 • Maximálný
  výkon

 • Pre hodiny
  v sedle
Vyladená k dokonalosti presne podľa priania profesionálov

Hrúbka vložky v jednotlivých častiach

sedacia a predná časť
14 mm

centrálna časť
8 mm

vonkajší okraj
4 mm

Vložka Infinity C1 je to najlepšie, čo si môžete dopriať na naozaj dlhé tréningy v sedle alebo na pretekárske nasadenie. Vznikla v spolupráci s ProTour tímami, aby poskytovala funkčnosť a pohodlie, ktoré vyžadujú najlepšie pretekárky a pretekári na svete.

Pena s otvorenými bunkami (exploded foam) a vysokou hustotou (až 120 kg/m3) je rezaná laserovou technológiou F.C.T., vďaka čomu má pena veľkú rozťažnosť a tlmiace vlastnosti. Zároveň pri jej okrajoch nevznikajú “ostré” hranky, ktoré by mohli tlačiť. Vložka sa tak lepšie prispôsobuje telu pri jazdení. Aby vložka vyhovela jak svalnatému šprintérovi, tak šľachovitému vrchárovi je ponúkaná v 3 verziách s rôznou hustotou peny v sedacej časti podľa predpokladanej hmotnosti jazdca.

Povrch vložky z biokeramického materiálu nielen skvelo odvádza pot, ale tiež prispieva k eliminácii prehrievania sedacích partií a blízkeho okolia. Patentovaná technológia Elastic Mesh Insert (E.M.I.) umožňuje prirodzenejšie uloženie pánskych genitálií bez pritlačenia na lonovú kosť. Výsledkom je lepšie prekrvenie a zníženie únavy.

Nad hore popísanými vlastnosťami sa vyníma vlastnosť úplne kľúčová pre akýkoľvek kus vybavenia určeného pre maximálne výkony - priedušnosť.

Zistiť viac

C2


 • Na cestu
  a gravel

 • XC & XCM
   

 • Pre hodiny
  v sedle
Pre každodenný tréning a svižné jazdenie

Hrúbka vložky v jednotlivých častiach

sedacia a predná časť
8 + 4 mm

centrálna časť
8 - 10 mm

vonkajší okraj
3 mm

Infinity C2 je trojvrstvová bezšvová vložka vyniká celkovou pružnosťou, čo je dôležitý predpoklad pre elimináciu odrenín. Predstavuje skvelého parťáka na akokoľvek dlhý tréning.

Vysoko pružný vrchný materiál, rovnako ako dve vrstvy peny so strednou (60 kg) a vysokou hustotou (80 kg/m3) dokonale kopírujú sedaciu oblasť a zároveň sa dokážu prispôsobiť pohybu zadku pri ťahaní. Jednotlivé bunky peny sú otvorené, čo vedie k vynikajúcej priedušnosti a roztiahnuteľnosti až na 117% pôvodnej dĺžky.

Vďaka použitiu materiálov najvyššej kvality (s certifikáciou Oeko-Tex® Level 1) si vložka ponecháva svoju silu a charakteristické vlastnosti dlhý čas aj po mnohých vypraniach. Zároveň je pripravená ku kontaktu aj s najcitlivejšou kožou práve v oblasti sedacích partií.

Perte vždy na 40°C. Je to najnižšia teplota, pri ktorej sa likvidujú baktérie obsiahnuté v ľudskom pote. Pred prvým použitím akýchkoľvek kraťasov doporučujeme taktiež vyprať na 40°C.

Zistiť viac

C3


 • Na cestu
  a gravel

 • Na výlety
   

 • Pre hodiny
  v sedle
Parťák na celodenné výlety prírodou v pohodovom tempe

Hrúbka vložky v jednotlivých častiach

sedacia a predná časť
12 mm

vonkajší okraj
3 mm

U vložky Infinity C3C3 sme špeciálnu pozornosť venovali povrchovému materiálu, ktorý tu zastáva dve ťažké úlohy: 1) odvádzať telesnú vlhkosť a pot, čo sa mu darí vďaka dutým vláknam s hydrofóbnou úpravou a 2) minimalizovať trenie medzi vložkou a zadkom. Toto bolo dosiahnuté unikátnou kombináciou vlákien často používaných pre výrobu spodného prádla a plaviek.

Samozrejme je zachovaná vynikajúca elasticita, a tiež garantovaná najlepšia kvalita materiálov vďaka certifikácii Oeko-Tex. Sedacia časť tvorená penou v hustote 80 kg/m3 je navrhnutá tak, aby vyhovovala čo možno najširšiemu množstvu jazdcov a jazdných situácií. Je tu počítané aj s uvoľnenejším / vzpriamenejším posedom za riadidlami.

Traky by nemali rezať a ani dokonca príliš tlačiť na ramená. V opačnom prípade riskujete bolesť trapézov a zafixovanie zlej pozície na bicykli.

Zistiť viac

C4


 • Do hôr
   

 • Na výlety
   
Do hôr, náročného terénu, alebo na kratšie pohodové výlety

ideálne
do voľných kraťasovGreatness Shorts
1905034-9900

voľné šortky
odnímateľné
boxerky s C4Route XT
1906119-611982

voľné šortky
odnímateľné
boxerky s C4Velo XT
1905025-2356

ideální
do volných
kraťasůGreatness Shorts
1905031-9999

voľné šortky
odnímateľné
boxerky s C4Velo XT
1904980-2734

Hrúbka vložky v jednotlivých častiach

sedacia a predná časť
12 mm

vonkajší okraj
3 mm

Cyklovložka Infinity C4 je mäkšia a poddajnejšia než predchádzajúce typy. Hodí sa teda na výlety kde nebudete neustále dlhé hodiny len sedieť na sedle a točiť nohami.

Obľúbite si ju na výletoch, pri ktorých sa občas budete kochať pamiatkami alebo v naozaj náročnom horskom teréne, kde je potrebné neustále pracovať s ťažiskom nad sedlom, či dokonca prekonávať nejaké úseky pešo.

Dva druhy peny - rozdielna hustota (35 a 80 kg/m3) zaistí príjemné zvezenie na kratšie vzdialenosti alebo v spomínanom “kombinovanom” režime.

Zimné nohavice bez vložky mimo iné ponúkame, aby ste si pod ne mohli vziať svoje obľúbené letné kraťasy, ktoré máte vyskúšané a naviac ich máte pravdepodobne viacero. Stačí striedať len vnútorné kraťasy s vložkou a dlhé zateplené nohavice prať menej často - predĺžite tak ich životnosť.

Zistiť viac

C6


 • Mestská
  cyklistika

 • Dlhšia
  pauza
Keď používate bicykel ako dopravný prostriedok...

Hrúbka vložky v jednotlivých častiach

sedacia a predná časť
12 mm

centrálna časť
6 mm

vonkajší okraj
3 mm

Neodmysliteľným článkom medzi vami a vaším mestským bicyklom.

INFINITY C6 je veľmi ľahká vložka používaná v rade spodného prádla, ktorú skôr než pri športovom výkone využijete pri mestskej cyklistike. Rovnako ako všetky ostatné vložky Craft je i C6 vytvorená z materiálov s certifikáciou Oeko-tex®.

Vďaka elastickosti a rozdielnej výške peny v rôznych častiach vám zaistí dostatočný komfort voľnosť pohybu v každej situácii. Prádlo rady Greatness s vložkou Infinity C6 sa veľmi dobre osvedčilo tiež pri náročných trailových dobrodružstvách v horách. Ľahká vložka nijako neobmedzuje pri tlačení alebo nesení biku na chrbte v naozaj náročných častiach stúpania.

Dokonalým parťákom k akýmkoľvek krátkym cyklonohaviciam sú jednoduché návleky na kolená alebo celé nohy, ako sú naše nové Seamless 2.0.